google-site-verification: google5b17bb4d29979b67.html
top of page

Čas bude upřesněn

|

Colombia

ZTRACENÉ MĚSTO - CIUDAD PERDIDA

11ti denní trek - Ztracené město bylo mnohokrát srovnáváno s archeologickými zříceninami Machu Picchu v Peru. Bylo postaveno domorodci před dobou dobytí (tj.předhispánské dílo. Architektura Ztraceného města nebyla nikdy obnovena a jeho terasy, silnice a architektura jsou po staletí nedotčeny.

ZTRACENÉ MĚSTO - CIUDAD PERDIDA
ZTRACENÉ MĚSTO - CIUDAD PERDIDA

Čas a místo

Čas bude upřesněn

Colombia, Kolumbie

O události

11ti DENNÍ PROGRAM - ZTRACENÉ MĚSTO, CUIDAD PERDIDA

Ztracené město bylo mnohokrát srovnáváno s archeologickými zříceninami Machu Picchu v Peru. Bylo postaveno domorodci před dobou dobytí (tj.předhispánské dílo. Architektura Ztraceného města nebyla nikdy obnovena a jeho terasy, silnice a architektura jsou po staletí nedotčeny. Našimi průvodci budou původní domorodí indiáni kmene Wiwa, kteří nás zasvětí do tajemství tohoto úžasného místa, seznámí nás s jejich kulturou a rovnováhou, v jaké žijí spolu s Matkou Zemíprůvodci budou původní domorodí indiáni kmene Wiwa, kteří nás zasvětí do tajemství tohoto úžasného místa, seznámí nás s jejich kulturou a rovnováhou, v jaké žijí spolu s Matkou Zemí.

1.DEN

Přílet do hlavního města Bogota. Poté následuje ubytování v hotelu a odpočinek. Večer je možná návštěva města s ochutnávkou kolumbijské kávy a večeře s programem na místní farmě.

2. DEN

Po snídani následuje celodenní návštěva města. Prohlídka historického centra Candelaria, vyhlášeného muzea zlata nebo muzea Botero, které shromažďuje sbírku děl Picassa, Renoira, Dalího či Moneta.Po obědě následuje výstup lanovkou na horu Monserrate (3210m.n.m)odkud je možné vidět celou Bogotu.Poté následuje odlet do Sierra Nevada de Santa Marta.

3. DEN

Po snídani následuje prohlídka města a možnost koupání. Budeme odpočívat a sbírat síly na trek.

4. DEN

Zahájení treku do Ztraceného města. Po snídani se vozem přesuneme do základního tábora Mamey, odkud po obědě zahájíme první část treku v délce 7,6 km do prvního tábora Alfredos cabin. Zde strávíme první noc ve výšce 450 m.n.m. Tento první den chůze je náročný. Odpočinou si můžeme v křisťálově čísté vodě a pozorovat bohatou faunu a floru. Naším průvodcem po celou dobu bude domorodý indián místního kmene Wiwa.

5. DEN

Přesun do druhého tábora kmene Wiwa. Po brzké snídani nás čeká přibližně 4hodinový trek do druhého tábora - bydliště domorodého obyvatelstva kemen Wiwa. Zde se seznámíme s tradicemi tohoto kmene a dozvíme se více o tomto posvátném místě z úst samotných indiánů.

6. DEN

Přesun do třetího tábora - Teyuna Paradise. Po brzké snídani nás čeká výstup do třetího tábora - Teyuna Paradise v délce 9km. Tábor se nachází ve výšce 980m.n.m. a je již velmi blízko Ztraceného města. Zde nám indiáni řeknou více o Ztraceném městě a jeho historii.

7. DEN

Výstup na vrchol Ztraceného města. Po brzké snídani nás čeká výstup v délce 1,2 km k prvním terasám Ztraceného města. Po zdolání 1200 schodů vystoupáme na samotný vrchol Ztraceného města. Jeho prohlídka trvá 2-3 hodiny, během nichž musíme dodržovat vstupní protokol. Po této prohlídce sestoupíme zpět do třetího tábora, kde nás čeká oběd, odpočinek a následný sestup do druhého tábora.

8. DEN

Návrat do Santa Marty. Po brzké snídani nás čeká návrat do prvního a následně základního tábora. Zde si odpočineme, poobědváme a vrátíme se vozem zpět do Santa Marty.

9. DEN

Přesun do nádherného koloniálního města Cartagena. Po snídani pojedeme na kráter sopky Totumo Volcano, kde je možnost oddávat se bahením koupelím. Následně se přesuneme do města Cartagena.

10. DEN

Celodenní prohlídka nádherného koloniálního města Cartagena s možností koupání.

11. DEN

Návratu přes Bogotu zpět domů.

TENTO PROGRAM LZE INDIVIDUÁLNĚ UPRAVOVAT.

Sdílet událost

bottom of page