google-site-verification: google5b17bb4d29979b67.html
top of page

ne 28. 11.

|

Kolumbie

VÁŠNIVÁ KOLUMBIE

14ti denní poznávací cesta po nejkrásnějších místech Kolumbie nás zavede do koloniálních částí Cartageny, panenské přírody národního parku Tayrona nebo na návštěvu původních indiánských komunit v srdci země Sierra Nevada.

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
VÁŠNIVÁ KOLUMBIE
VÁŠNIVÁ KOLUMBIE

Čas a místo

28. 11. 2021 19:00 – 12. 12. 2021 23:00

Kolumbie

O události

14ti DENNÍ PROGRAM - VÁŠNIVÁ KOLUMBIE

1.DEN

Odlet do Bogoty. Přílet ve večerních hodinách, ubytování na hotelu ve středu historické části Bogoty.

2. DEN

Návštěva středu města, vyhlídka Monserrate, hlavního náměstí Plaza de Bolivar, koloniální čtvrť Candelaria. Oběd na tržišti v Plaza de Mercado. Poté navštívíme muzeum zlata Museo de Oro (případně Museo Botero). Večerní drink v Zona Rosa a prohlídka večerní Bogoty.

3. DEN

Po snídani odjezd do Guatavita, místo legendárního El Dorado - přírodní rezervace a posvátné místo. Poté cesta přes solné doly Nemocón (druhý největší komplex solných dolů v Kolumbii je umístěn 80 metrů pod zemí) do významného poutního města Chiquinquira, kde je v místní katedrále vystaven obraz La Vírgen de Chiquinquirá opředený řadou legend.  Dále se podíváme do vesničky Ráquira, vyhlášené původní kolumbijskou keramikou. Zde nás čeká ubytování v hotelu a nocleh.

4. DEN

Po snídani nás čeká prohlídka vesnice  a vyzkoušíme výrobu indiánské keramiky. Poté se přesuneme do Villa de Leyva (UNESCO) návštěva astronomické observatoře původních indiánů  "Patio de las Brujas" - archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Ifniernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo a Casa Terracota (Dům z keramiky). Modrá jezírka Pozos Azules s možností koupání.  Přijezd do Villa de Leyva. Večerní toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky.

5. DEN

Po snídani vyrazíme na trek do Lugana Sagrada de iguaque - přírodní rezervace a posvátné místo indiánů s nádhernou přírodou ležící ve výšce přes 4000m a specifickým ekosystémem párama.  Známé rostliny frailejones - klejovka. Pěšky k laguně Iguaque, místu objevujícímu se v řadě významných indiánských legend. Exotická horská krajina. Odpoledne návrat do Villa de Leyva, volný program a odpočinek.

6. DEN

Ranní prohlídka vesnice Villa de Leyva a dalších zajímavostí. Kolem 12hod odjezd do Barichara (UNESCO), kde nás čeká  ubytování, nocleh a možnost ochutnat zdejší specialitu - smažené mravence.

7. DEN

Časně ráno odjezd směr Bucaramanga přes caňon Chicamocha. Následně přesun na letiště odkud poletíme směr Cartagena. Příletíme ve večerních hodinách, ubytování a nocleh přímo v Cartagena de las Indias (UNESCO).

8. DEN

Po snídani prohlídka města jednotlivých částí nejkrásnějšího města Karibiku - Castillo de San Felipe, Cuidad Amurallada, Getsemany, plaza Bazurto. Večer zajdeme na tanec a drink do vyhlášených barů.

9. DEN

Časně ráno odjezd na ostrovy Isllas del Rosario a Barú, kde navštívíme původní afro komunitu. Čeká nás koupání na nádherných plážích, šnorchlování. Kolem 16hod se přesuneme z Cartageny do Santa Veronica, kde nás čeká další ubytování a nocleh.

11. DEN

Dopolední odpočinek a po obědě přesun do Santa Marta - přístavního města a návštěva kávové farmy Minca na území národního parku Tayrona. Spát budeme přímo na kávové farmě.

12. DEN

Po snídani odjezd do Tagangy a lodí směr Cabo Sanjuan - národní park s panenskými plážemi  Arrecifes nebo Cabo San Juan a nádhernou přírodou. Celý den odpočinek a spaní v hamakách nebo bungalovu.

13. DEN

Po snídani celodenní trek v národním partu Tayrona (střední náročnost) a večer odjezd zpět do Santa Marta, kde nás čeká i nocleh.

14. DEN

Ráno odlet zpět do Bogoty, kde bude možnost nákupu dárku na místních trzích a ve večerních hodinách odlet do ČR.

Sdílet událost

bottom of page